Štyby to dokázal i bez motoru

Již od čtvrtka, kdy Zděněk Štybar oznámil svůj start na letošním MS v Hoogerheide jsme netrpělivě odpočítávali čas do nedělního startu závodu. Zdeňkovo rozhodnutí právem vzbudilo pozdvižení na všech stranách a velký souboj visel ve vzduchu. A na něj také došlo.

Přesto, že Štyby startoval z nepříliš výhodné pozice ve čtvrté řadě, dokázal se dopředu propracovat již v polovině prvního kola. A rázem bylo jasno, kdo že se porve o letošní titul cyklokrosového šampiona. Zdeněk si všechny otestoval svojí pověstnou druhou rundou a komukoliv z Belgičanů dal ihned zapomenout na jejich plán ujet právě v druhém okruhu. Štybyho razantní nástup vydrželi pouze čtyři borci. Nys, van den Haar a Mourey, kteří byli i papírovými favority. Nicméně na nic na nikoho se nečekalo.

Po chvíli vpředu zůstali pouze dva nejlepší, Zdeněk Štybar a Sven Nys. V závěrečném okruhu se pak oba závodníci poroučeli k zemi, přičemž první Zdeňkův pád se zdál být rozhodující. Zdeněk dokonce zariskoval a nezajel do depa k výměně kola po pádu. V rozhodujícím okamžiku si Štyby se Svenem mazácky poradil a do cíle dojel s pohodlným náskokem kdy ještě stihl pochválit a políbit za dobrou službu svůj speciál Specialized CRUX. A my jsme mezitím u TV hasili infarkty.

Byl to nádherný závod, jaký jsme již dlouho neměli možnost na cyklokrosovém MS shlédnout. Štyby je zkrátka vždy zárukou dobré podívané. Zdeňkův výkon byl demonstrací taktiky a síly a pokud nedělní závod sledoval třeba takový Fabian Cancellara, musí mu být jasné že pro Flandry a Roubaix mu vyrostl opravdu velmi vážný soupeř. I bez motorku v rámu.

www.zdenekstybar.com

www.specialized.com

Komentáře

Kde nás najdete?

Horská 6 – Pasáž Centrum
Trutnov
www.prologbike.cz

Prolog Bike na Google mapě

Kontaktujte nás

tel.: +420 777 034 620
mobil: +420 777 034 600
e-mail: info@prologbike.cz
Prolog Bike na Facebooku